Експеримент на една жена: Како ќе изгледавме, ако мажите бираа што ќе носиме?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Експеримент на една жена: Како ќе изгледавме, ако мажите бираа што ќе носиме?

Една жена решила да се ослободи од проблемот „што да облечам“ така што обврската ќе му ја предаде на својот сопруг, барем на 1 недела.

eksperiment-na-edna-zena-kako-ke-izgledavme-ako-mazite-biraa-sto-ke-nosime-001.jpg

Сопругот на Кејтлин, Колин, имал тешка задача, но ја извршил со задоволство.

Научил „да копа“ по гардероберот на сопругата и да пронајде парчиња облека кои Кејтлин ги немала облечено со години.

eksperiment-na-edna-zena-kako-ke-izgledavme-ako-mazite-biraa-sto-ke-nosime-01.jpg

Па, како би изгледале жените, ако мажите ги облекуваа?

Понеделник

eksperiment-na-edna-zena-kako-ke-izgledavme-ako-mazite-biraa-sto-ke-nosime-02.jpg

Вторник

eksperiment-na-edna-zena-kako-ke-izgledavme-ako-mazite-biraa-sto-ke-nosime-03.jpg

Среда

eksperiment-na-edna-zena-kako-ke-izgledavme-ako-mazite-biraa-sto-ke-nosime-04.jpg

Четврток

eksperiment-na-edna-zena-kako-ke-izgledavme-ako-mazite-biraa-sto-ke-nosime-05.jpg

Петок

eksperiment-na-edna-zena-kako-ke-izgledavme-ako-mazite-biraa-sto-ke-nosime-06.jpg

Сабота

eksperiment-na-edna-zena-kako-ke-izgledavme-ako-mazite-biraa-sto-ke-nosime-07.jpg

Недела

eksperiment-na-edna-zena-kako-ke-izgledavme-ako-mazite-biraa-sto-ke-nosime-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
25 идеи како да носите чанта со змиски принт (фото) Змискиот принт зема огромен замав во светот на модата, посебно чантите кои може ...
Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...