Фото споредби: Како изгледа дизајнерската облека на модна писта vs. кога ја носат славните


Фото споредби: Како изгледа дизајнерската облека на модна писта vs. кога ја носат славните

Сите сонуваме да носиме дизајнерска облека, но најчесто она што го гледаме на модните ревии и не е најпрактично за носење.

foto-sporedbi-kako-izgleda-dizajnerskata-obleka-na-pistata-a-kako-koga-ja-nosat-slavnite-01.jpg

За овие креации дизајнерите обично се фокусираат само на изгледот, а не и на удобноста. Истовремено, телата на супермоделите се речиси идентични, па тешко е да се замисли како би стоела таа облека на жена со пореалистично тело.

Но, настаните како Оскари, Мет гала и Греми се уште една модна ревија, но овојпат модели се славните личности. Благодарение на нив, имаме можност да видиме како изгледа облеката од пистите во реалниот живот.

Во продолжение погледнете неколку вакви споредби:

Розамунд Пајк во креација од Alexander McQueen

foto-sporedbi-kako-izgleda-dizajnerskata-obleka-na-pistata-a-kako-koga-ja-nosat-slavnite-02.jpg

Џенифер Лопез во фустан од Elie Saab

foto-sporedbi-kako-izgleda-dizajnerskata-obleka-na-pistata-a-kako-koga-ja-nosat-slavnite-03.jpg

Марго Роби во креација од Chanel

foto-sporedbi-kako-izgleda-dizajnerskata-obleka-na-pistata-a-kako-koga-ja-nosat-slavnite-04.jpg

Зендеја во креација од Tom Ford

foto-sporedbi-kako-izgleda-dizajnerskata-obleka-na-pistata-a-kako-koga-ja-nosat-slavnite-05.jpg

Клои Грејс Морец во Louis Vuitton

foto-sporedbi-kako-izgleda-dizajnerskata-obleka-na-pistata-a-kako-koga-ja-nosat-slavnite-06.jpg

Дакота Џонсон во фустан од Chanel

foto-sporedbi-kako-izgleda-dizajnerskata-obleka-na-pistata-a-kako-koga-ja-nosat-slavnite-07.jpg

Гвинет Палтроу во креација од Lanvin

foto-sporedbi-kako-izgleda-dizajnerskata-obleka-na-pistata-a-kako-koga-ja-nosat-slavnite-08.jpg

Кејт Бланшет во Gucci фустан

foto-sporedbi-kako-izgleda-dizajnerskata-obleka-na-pistata-a-kako-koga-ja-nosat-slavnite-09.jpg

Кетрин Зита Џонс во фустан од Zuhair Murad

foto-sporedbi-kako-izgleda-dizajnerskata-obleka-na-pistata-a-kako-koga-ja-nosat-slavnite-10.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облека (фото) Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...
Бизарна машка долна облека која ќе ве натера да се запрашате - Зошто?! Знаеме дека постои евтина женска долна облека која не би ја купиле ни во лудило,...
Облека вредна 1 милион долари: Најскапите модни парчиња кои Норт Вест некогаш ги носела 5-годишната ќерка на Ким Кардашијан и Канје Вест уште од најмала возраст живее л...

Најчитани неделава