Женствени комбинации со макси фустани што ќе сакате да ги носите цело лето (фото)


Женствени комбинации со макси фустани што ќе сакате да ги носите цело лето (фото)

Обично жените одбираат макси фустан за дневно излегување, но со ова парче облека лесно можете да направите елегантна комбинација и за вечерните часови.

zhenstveni-kombinacii-so-maksi-fustani-shto-kje-sakate-da-gi-nosite-celo-leto-foto-01.jpg

Овие фустани се практични и удобни, а најважно од сè изгледаат одлично и се совршени за моментите кога не знаете што да облечете.

За дневно излегување, фустаните можете да ги комбинирате со еспадрили, рамни сандали или балетанки, а навечер можете да ги носите со чевли со високи потпетици.

Фустани со колан, со плисирано здолниште, со панделка, со рамки, со ракави… избори има бесконечно многу, а во продолжение погледнете како можете да ги комбинирате:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да носите гумени чизми за дожд, а да не изгледате смешно? (фото) Дали и на вас кога бевте деца ви се темнеше кога родителите сакаа да носите гуме...
Бизарна машка долна облека која ќе ве натера да се запрашате - Зошто?! Знаеме дека постои евтина женска долна облека која не би ја купиле ни во лудило,...
20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облека (фото) Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...