Есенски водич: Кога се носат кратки, а кога високи чизми?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Есенски водич: Кога се носат кратки, а кога високи чизми?

Вечниот моден дуел во есенските денови е дали да победат високите чизми до колениците или сепак да одиме со поедноставната варијанта – кратки чизмички?

esenski-vodic-koga-se-nosat-kratki-a-koga-visoki-cizmi-03.jpg

Овој водич ќе ви помогне да одберете соодветен модел за секој тип на здолниште, панталони и фармерки:

Темни, тесни фармерки

esenski-vodic-koga-se-nosat-kratki-a-koga-visoki-cizmi-01.jpg

Светли фармерки со малку пошироки ногавици

esenski-vodic-koga-se-nosat-kratki-a-koga-visoki-cizmi-02.jpg

Бели панталони

esenski-vodic-koga-se-nosat-kratki-a-koga-visoki-cizmi-03.jpg

Миди здолништа

esenski-vodic-koga-se-nosat-kratki-a-koga-visoki-cizmi-04.jpg

Мини здолништа

esenski-vodic-koga-se-nosat-kratki-a-koga-visoki-cizmi-05.jpg

Здолништа со А-крој

esenski-vodic-koga-se-nosat-kratki-a-koga-visoki-cizmi-06.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
Моден експерт открива: Додатоци кои постојано ги купувате, а не треба Сигурно често ви се случува да излезете низ трговските центри и да завршите со н...

Најчитани неделава