Грешки во облекувањето поради кои делувате како да немате вкус
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Грешки во облекувањето поради кои делувате како да немате вкус

Дури и наједноставната комбинација може да биде полн погодок ако се придржувате до неколку едноставни правила.

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-001.jpg

Овие грешки при облекувањето само ви додаваат килограми и години, а честопати прават да делувате како да немате вкус и основно познавање за модата.

Се плашите да комбинирате тегет со црно

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-1.jpg

Сметате дека ладните денови се само за високи чизми на штикла

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-2.jpg

„Заглавувате“ со едноставните аксесоари со години

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-3.jpg

Носите џемпери кои не ги ја следат линијата на телото

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-4.jpg

Не ги кратите парчињата според вашата висина и градба на тело

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-5.jpg

Го носите истото палто во секоја можна комбинација

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-6.jpg

Носите џемпери со зимски, празнични мотиви во секојдневните комбинации

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-7.jpg

Претерувате со широката облека

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-8.jpg

Се криете позади широки ролки, со страв дека килограмите ќе ви се познаваат

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-9.jpg

Носите еднолични материјали и текстури

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-10.jpg

Не „излегувате“ од црни комбинации

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-11.jpg

Купувате претесни панталони и фармерки кои се собираат околу критичните делови

greshki-vo-oblekuvanjeto-poradi-koi-deluvate-kako-da-nemate-vkus-12.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 грешки во изгледот кои ви додаваат години Металик нокти – металик лаковите за нокти се впечатливи, но со тоа привлекуваат ...
Грешки кои ги правите со чевлите заради што имате болки во стапалата Многумина знаат да прават грешки при изборот на чевли само за да изгледаат добро...
Правила за облекување на работа во лето, кои треба да ги следите за соодветен изглед Доколку работите во компанија која не бара посебен дрес код, имате голема среќа,...

Најчитани неделава