Многу прстени, совршен маникир: 14 тајни на совршениот стил на Италијанките


Многу прстени, совршен маникир: 14 тајни на совршениот стил на Италијанките

Гордост на секоја Италијанка е нејзината коса, а тесните фармеки во Италија никогаш не излегуваат од мода.

mnogu-prsteni-sovrshen-manikir-14-tajni-na-sovrsheniot-stil-na-italijankite-01.jpg

Многумина ги сметаат Французинките за икони на стилот, но сепак како главен град на модата се смета Милано во Италија.

Всушност, жените на Италија имаат одличен моден вкус и уникатен стил, иако секако се разликува од жена до жена и не сите се облечени по едни исти непишани стандарди. 

Кои се тајните на совршениот стил кои голем дел од Италијанките ги практикуваат?

Италијанките не се плашат да носат многу алки

mnogu-prsteni-sovrshen-manikir-14-tajni-na-sovrsheniot-stil-na-italijankite-02.jpg

Обожаваат да носат многу прстени наеднаш

mnogu-prsteni-sovrshen-manikir-14-tajni-na-sovrsheniot-stil-na-italijankite-03.jpg

Очилата за сонце им се важен моден додаток и задолжетелен е квалитетен пар очила

mnogu-prsteni-sovrshen-manikir-14-tajni-na-sovrsheniot-stil-na-italijankite-04.jpg

Имаат совршен маникир со темни бои на лакови за нокти

mnogu-prsteni-sovrshen-manikir-14-tajni-na-sovrsheniot-stil-na-italijankite-05.jpg

Црната боја им е основа на сѐ

mnogu-prsteni-sovrshen-manikir-14-tajni-na-sovrsheniot-stil-na-italijankite-06.jpg

Обрнуваат многу внимание на негата на кожата

mnogu-prsteni-sovrshen-manikir-14-tajni-na-sovrsheniot-stil-na-italijankite-07.jpg

Гордост на секоја Италијанка е нејзината коса

mnogu-prsteni-sovrshen-manikir-14-tajni-na-sovrsheniot-stil-na-italijankite-08.jpg

Уште 7 тајни на следната страна...Би можело да ве интересира:

7 тајни од стилот на Кетрин Хепберн кои ќе ве направат модна икона и денес Од панталони со висок струк до машки чевли, кои беа тајните на беспрекорниот мод...
8 тајни како да изгледате префинето без да трошите премногу Правило за префинет изглед: Бидете уредни и инвестирајте во квалитетни чанти и ч...
10 мали стилски тајни од Амал Клуни за изглед без грешка Сопругата на Џорџ Клуни, Амал, секогаш изгледа беспрекорно во секоја пригода и в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg