Пролет обоена во боја на лаванда – облечете се во нежно пастелно и победете го сивилото (фото)


Пролет обоена во боја на лаванда – облечете се во нежно пастелно и победете го сивилото (фото)

Една од боите кои ќе доминираат не само пролетва, туку во текот на целата година, е нежната, пастелно виолетова нијанса, која популарно ја нарекуваме лаванда.

Prolet-oboena-vo-boja-na-lavanda-01.jpg

Оваа пролет задолжително имајте барем едно парче облека во оваа прекрасна, нежна боја која дефинитивно ќе го победи сивилото:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Искинатата“ облека е ИН оваа пролет Што правите кога ќе забележите дупче или пукнатина на вашиот омилен џемпер, блуз...
Што симболизираат боите на облеката што ја носите? Која боја симболизира неутралност, која забава, која елеганција, а која невиност...
5 бои на лакови кои мора да ги имате ова лето Во пролет најмногу ги сакаме пастелните нијанси, но во летото тронот го заземаат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg