Пролет во Париз: Што носат француските модни блогерки?


Пролет во Париз: Што носат француските модни блогерки?

И официјално е пролет – иако временските услови можеби не ветуваа така деновиве.

prolet-vo-pariz-shto-nosat-francuskite-modni-blogerki-01.jpg

Кога сакаме да внесеме освежување во нашиот стил, секогаш е добро да се угледаме и да украдеме по некоја идеја од француските дами. Кои парчиња ги одбраа модните блогерки за почетокот на сончевата пролет?

Капут во комбинација со шорцеви и бела кошула

Кратко здолниште

https://www.instagram.com/p/CMr_3UrhC0a/?utm_source=ig_web_copy_link

Панталони со крој од 70-тите

Цветни дезени

Плетени џемперчиња

Балетанки

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Искинатата“ облека е ИН оваа пролет Што правите кога ќе забележите дупче или пукнатина на вашиот омилен џемпер, блуз...
Дами од кралските семејства во ист фустан: Која го носи подобро? Дамите од кралските семејства имаат речиси беспрекорен стил на облекување и каде...
Блуза со машна: 16 начини на кои може да ја носите оваа пролет Доколку ви е во план да ја обновите гардеробата оваа сезона, а сакате да изгледа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg