7 совети како да изгледате дотерано и во рамни чевли


7 совети како да изгледате дотерано и во рамни чевли

Верувањето дека само ако сте на штикли може да делувате дотерано последниве години се покажа како типичен стереотип.

FotoJet (1).jpg

Постојат 7 совети со чија помош ќе ви биде и удобно и ќе се чувствувате дотерано.

1. Ако се одлучите за тесни чизми, поточно Chelsea чизми, никогаш не ги ставајте фармерките во нив. Фармерките треба само благо да ги покриваат некаде до глуждот.

7-soveti-kako-da-izgledate-doterano-i-vo-ramni-chevli-01.jpg

2. Оксфорд чевлите одат одлично со лелеави материјали и широки фустанчиња.

7-soveti-kako-da-izgledate-doterano-i-vo-ramni-chevli-02.jpg

3. Мокасинките секогаш носете ги без чорапи.

7-soveti-kako-da-izgledate-doterano-i-vo-ramni-chevli-03.jpg

4. Последниве години нема нешто што не може да се комбинира со елегантните папучки за надвор.

7-soveti-kako-da-izgledate-doterano-i-vo-ramni-chevli-04.jpg

5. Балетанките не се само за во месец јули. Може да се комбинираат и во пролетните стајлинзи со долги фармерки и палта.

7-soveti-kako-da-izgledate-doterano-i-vo-ramni-chevli-05.jpg

6. За поженствен изглед, бирајте чевли кои немаат масивен ѓон.

7-soveti-kako-da-izgledate-doterano-i-vo-ramni-chevli-06.jpg

7. Кога носите патики, важно е тие да не се главниот детаљ. Одвлечете го вниманието со друго модно парче.

7-soveti-kako-da-izgledate-doterano-i-vo-ramni-chevli-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш. Едно од...
Совети од стилистите кои ќе ви помогнат да го прикриете вишокот килограми Секако, за да изгледате послабо и попривлечно, секогаш е најдобро да се фокусира...
Мачкајте ги со крема за раце: Трикови како зимските чизми да ви траат подолго? Добрите кожни зимски чизми можат да траат со години и сезони, но само ако знаете...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg