Коса прибрана со шнола и уште 8 работи кои ви додаваат години на изгледот


Коса прибрана со шнола и уште 8 работи кои ви додаваат години на изгледот

Oд волуменозен ретро накит до шалови со чудни плетки, кои работи ви додаваат години на изгледот?

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-01.jpg

Модните трендови кога се применуваат правилно прават да изгледате тренди, интересно и свежо.

Сепак, постојат и работи кои може да ви додадат години на изгледот.

Работи во стајлингот кои ви додаваат години:

Водење од правилото дека чантата и чевлите секогаш мора да се во иста боја

Ова важеше во 2000 година, сега треба да направите креативен хаос од бои.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-02.jpg

Накит од монисти

Овој тип на накит е соодветен за тинејџерки, а ако сте постара жена и го носите ќе изгледа како да сте носталгични по младоста.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-03.jpg

Гломазни очила за сонце

Масивните очила за сонце додаваат години дури и на најмладешкото лице. Одлучете се за поедноставна и пософистицирана варијанта.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-04.jpg

Капи со украси

Капите со цветови и други украси може да направат да изгледате како постара личност која се обидува да изгледа детинесто. Држете се до софистицирани модели.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-05.jpg

Шалови со чудни плетки

Комплексните плетки се демоде, одберете поедноставни.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-06.jpg

Уште 4 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

12 парчиња облека на кои не треба да штедите затоа што никогаш нема да излезат од мода Крем класичниот мантил никогаш нема да излезе од мода. Иста е ситуацијата и со б...
11 работи кои прават стајлингот да ви изгледа евтино, дури и кога носите скапи парчиња Очилата за сонце ви се изгребани, чевлите исчукани, а не се откажувате од работи...
6 работи во стајлингот на кои треба да заборавите оваа зима Транспарентни хулахопки – навистина нема потреба да гледаме голи нозе на 0°...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg