Коса прибрана со шнола и уште 8 работи кои ви додаваат години на изгледот

Oд волуменозен ретро накит до шалови со чудни плетки, кои работи ви додаваат години на изгледот?

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-01.jpg

Модните трендови кога се применуваат правилно прават да изгледате тренди, интересно и свежо.

Сепак, постојат и работи кои може да ви додадат години на изгледот.

Работи во стајлингот кои ви додаваат години:

Водење од правилото дека чантата и чевлите секогаш мора да се во иста боја

Ова важеше во 2000 година, сега треба да направите креативен хаос од бои.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-02.jpg

Накит од монисти

Овој тип на накит е соодветен за тинејџерки, а ако сте постара жена и го носите ќе изгледа како да сте носталгични по младоста.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-03.jpg

Гломазни очила за сонце

Масивните очила за сонце додаваат години дури и на најмладешкото лице. Одлучете се за поедноставна и пософистицирана варијанта.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-04.jpg

Капи со украси

Капите со цветови и други украси може да направат да изгледате како постара личност која се обидува да изгледа детинесто. Држете се до софистицирани модели.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-05.jpg

Шалови со чудни плетки

Комплексните плетки се демоде, одберете поедноставни.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-06.jpg

Уште 4 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Конци во друга боја и уште 6 работи кои прават скапата облека да ви изгледа евтино Конци што не одговараат на бојата на модното парче – за чантата или парчето обле...
Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
Ѕвонарки и уште 7 работи кои се вратија во мода во 2021-ва година Носевте ли фармерки со низок струк и гол стомак во 2000-тите? Сега, повторно се ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg