Коса прибрана со шнола и уште 8 работи кои ви додаваат години на изгледот

Коса прибрана со шнола

Дефинитивно не изгледа тренди.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-07.jpg

Вреќести чанти

Изгледаат износено и даваат несреден изглед комплетно.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-08.jpg

Масивни брошеви

Малите брошеви се убав моден додаток, но масивните враќаат спомен на минати времиња.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-09.jpg

Волуменозен ретро накит

Некогаш накитот се сметал за луксуз и колку поголем, толку било подобро, но денес умереноста е клучна.

kosa-pribrana-so-shnola-i-ushte-8-raboti-koi-vi-dodavaat-godini-na-izgledot-10.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Потполнки, светкави костими: 10 работи кои се топ на модна писта, но не и во секојдневието Модели со потполнки – тие даваат „правилна“ форма на рамениците, но можат визуел...
Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
13 модни трикови со кои Џеј Ло на 52 години е секси и неодолива (секогаш и секаде) Често носи креации со голи раменици – и на овој начин изгледа нежно и женствено,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg