Кајли Џенер критикувана поради неквалитетни костими за капење: „Што нарачавме, а што добивме?“

„Како да ги правела Сторми“ - Кајли Џенер е мета на критики поради новата линија костими за капење и квалитетот на парчињата што се пуштени во продажба.

kajli-djener-kritikuvana-poradi-novata-linija-na-kostimi-za-kapenje-shto-narachavme-a-shto-dobivme-01.jpg

Новата линија костими за капење на Кајли Џенер беше пуштена во продажба минатата недела и одредени парчиња веќе се распродадени, но негативните реакции на социјалните мрежи не стивнуваат.

Некои девојки објавија видеа во кои покажуваат дека материјалот е мошне тенок, костимите за капење се ужасно изработени, а се продаваат по високи цени.

kupachi-6.fw.png

Сите се жалат дека костимите се продаваат мошне скапо, а велат дека дури не би се осмелиле да ги облечат пред камера, затоа што материјалот е премногу тенок, па не покрива ништо на интимните делови.

Друга корисничка се пожали на ужасната изработка на костимите, па дури и покажа колку ужасно се изработени рабовите.

kajli-djener-kritikuvana-poradi-novata-linija-na-kostimi-za-kapenje-shto-narachavme-a-shto-dobivme-04.jpg

kajli-djener-kritikuvana-poradi-novata-linija-na-kostimi-za-kapenje-shto-narachavme-a-shto-dobivme-05.jpg

kajli-djener-kritikuvana-poradi-novata-linija-na-kostimi-za-kapenje-shto-narachavme-a-shto-dobivme-03.jpg

„Значи никој во Kylie Swim не се потрудил да го провери квалитетот на костимите за капење“ – стои во еден твит.

Други пак, коментираат на шега дека лошиот квалитет се должи на тоа што најверојатно дел од нив ги изработила нејзината 3-годишна ќерка Сторми.

Би ги носеле ли вие?

@briannaxrenee

the way it keeps getting worse🥴 ##kyliejenner ##kylieswim

♬ september on crack ft. a recorder (Earth, Wind & Fire - September) - frickin weeb

@kindredl

Kylie, bestie I’m afraid to tell you this ##kylieswim ##kyliejenner ##scam

♬ Monkeys Spinning Monkeys - Kevin MacLeod

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
9 модни грешки поради кои си го уништувате имиџот во очите на другите Носите фармерки со отсечоци, кои ви се докинале од што се многу износени. Носите...
Превртено омбре – новата фризура што ги освои девојките низ светот (фото) Во летниот период дамите најмногу сакаат да експериментираат со фризурите, а ова...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg