Ѕвонарки и уште 7 работи кои се вратија во мода во 2021-ва година

Носевте ли фармерки со низок струк и гол стомак во 2000-тите? Сега, повторно се ИН.

dzvonarki-i-ushte-7-raboti-koi-se-vratija-vo-moda-vo-2021-va-godina-01.jpg

Некои парчиња облека нè потсетуваат на минатите времиња. На пример фармерките со низок струк беа на сите страни во 2000-тите, а оваа 2021-ва година се вратија на модната сцена.

Кои трендови се вратија во мода?

Фармерки со низок струк

dzvonarki-i-ushte-7-raboti-koi-se-vratija-vo-moda-vo-2021-va-godina-02.jpg

Мини здолништа

dzvonarki-i-ushte-7-raboti-koi-se-vratija-vo-moda-vo-2021-va-godina-03.jpg

Ѕвонарки

dzvonarki-i-ushte-7-raboti-koi-se-vratija-vo-moda-vo-2021-va-godina-04.jpg

Парчиња со волумен во предел на рамениците

dzvonarki-i-ushte-7-raboti-koi-se-vratija-vo-moda-vo-2021-va-godina-05.jpg

Кариран дезен

dzvonarki-i-ushte-7-raboti-koi-se-vratija-vo-moda-vo-2021-va-godina-06.jpg

Кроп-топ и голо стомаче

dzvonarki-i-ushte-7-raboti-koi-se-vratija-vo-moda-vo-2021-va-godina-07.jpg

Фустани како воен штит

dzvonarki-i-ushte-7-raboti-koi-se-vratija-vo-moda-vo-2021-va-godina-08.jpg

Фустан врз фармерки

dzvonarki-i-ushte-7-raboti-koi-se-vratija-vo-moda-vo-2021-va-godina-09.jpg

Прочитајте и Шноли за коса, гол стомак: 10 работи за кои не очекувавме дека ќе се вратат во мода

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
Потполнки, светкави костими: 10 работи кои се топ на модна писта, но не и во секојдневието Модели со потполнки – тие даваат „правилна“ форма на рамениците, но можат визуел...
Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg