Божиќните џемпери повторно тотален хит: Како да ги искомбинирате правилно (дури и со штикли)? (фото)

Божиќните џемпери се тренд со кој со години практично „запливуваме“ во духот на божиќната магија.

Bozhikjnite-dzemperi-povtorno-totalen-hit-kako-da-gi-iskombinirate-pravilno-duri-i-so-visoki-potpetici 01 630x330.jpg

Колку и да сметaме дека нивната првична намена е да ги носиме по дома, сепак овие разнобојни џемпери умешно можеме да ги комбинираме за речиси секоја пригода.

Сакаме да ги носиме за божиќните празници за да се „нурнеме“ во божиќната атмосфера, но да бидеме искрени, најчесто ги носиме дома, бидејќи не се многу лесни за комбинирање – односно ние така мислиме.

Сепак, божиќните џемпери можат да се искомбинираат на многу начини.

Со здолништа, фармерки и панталони – вашиот изглед може да биде опуштен, а во исто време да изгледате „скоцкано“ и да се чувствувате топло.

Во продолжение за вас издвоивме фотки кои ќе ви покажат како најдобро можете да го искомбинирате божиќниот џемпер (дури и со високи потпетици):

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 грешки што ги правиме сите кога носиме шешири и капи Не ја земате предвид формата на вашето лице кога купувате капа и не ги комбинира...
Викторија Лоба и уште 10 славни дами кои ги обожаваат Birkenstock влечките – ретро модел кој се врат... Препознатливи се по ѓонот од плута и двата кожени ремени, а заради удобноста и п...
Розовите „Барби“ фустани се хит ова лето – кои домашни и странски ѕвезди се појавија во нив? (фото) Додека светот со нетрпение го очекува новиот Barbie филм во кој главните улоги г...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg