10 ситници кои го уништуваат добриот изглед во зима

Во зима најголем предизвик е истовремено да ни е топло и притоа добро да изгледаме.

10-sitnici-koi-go-unistuvaat-dobriot-izgled-vo-zima-001.jpg

Ако ги избегнете овие 10 грешки, оваа зима може да помине без модни катастрофи:

1. Електрицитет на косата под зимските капи – совладајте го со малку лак за коса.

10-sitnici-koi-go-unistuvaat-dobriot-izgled-vo-zima-01.jpg

2. Не носете пократок капут од здолништето.

10-sitnici-koi-go-unistuvaat-dobriot-izgled-vo-zima-02.jpg

3. Избегнувајте капчиња направени од тенок материјал.

10-sitnici-koi-go-unistuvaat-dobriot-izgled-vo-zima-03.jpg

4. Дебели хулахопки кои се разликуваат од бојата на чевлите (независно од моделот на чевли).

10-sitnici-koi-go-unistuvaat-dobriot-izgled-vo-zima-04.jpg

5. Скриени врвки во чизмите.

10-sitnici-koi-go-unistuvaat-dobriot-izgled-vo-zima-05.jpg

6. Сезонски несоодветни аксесоари.

10-sitnici-koi-go-unistuvaat-dobriot-izgled-vo-zima-06.jpg

7. Тесни фармерки со тесни чизми до глуждовите.

10-sitnici-koi-go-unistuvaat-dobriot-izgled-vo-zima-07.jpg

8. Голи глуждови.

10-sitnici-koi-go-unistuvaat-dobriot-izgled-vo-zima-08.jpg

9. „Крофна“ од шал околу вратот.

10-sitnici-koi-go-unistuvaat-dobriot-izgled-vo-zima-09.jpg

10. Евтино вештачко крзно.

10-sitnici-koi-go-unistuvaat-dobriot-izgled-vo-zima-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
8 модели на чевли кои нема да ни недостасуваат оваа пролет Трендовите врзани за чевлите се менуваат повеќепати годишно, па некогаш е тешко ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg