10 трикови кои треба да ги користите кога се облекувате, за визуелно подолги нозе

Живееме во време кога со ситни трикови можеме да го постигнеме кој ефект и да сакаме.

10-trikovi-koi-treba-da-gi-koristite-koga-se-oblekuvate-za-vizuelno-podolgi-noze-001.jpg

Благодарение на овие трикови ќе научите како визуелно да ги издолжите нозете, ако сметате дека тоа ви е физичката „маана.“

1. Кога носите високи чизми над колената, нозете автоматски изгледаат подолги.

10-trikovi-koi-treba-da-gi-koristite-koga-se-oblekuvate-za-vizuelno-podolgi-noze-01.jpg

2. Чевлите со заоблени прсти ја скратуваат фигурата. Шпиц-моделите ја издолжуваат.

10-trikovi-koi-treba-da-gi-koristite-koga-se-oblekuvate-za-vizuelno-podolgi-noze-02.jpg

3. Фармерките над глуждовите додаваат неколку сантиметри висина.

10-trikovi-koi-treba-da-gi-koristite-koga-se-oblekuvate-za-vizuelno-podolgi-noze-03.jpg

4. Исто така, може да експериментирате со широки, ѕвонести панталони.

10-trikovi-koi-treba-da-gi-koristite-koga-se-oblekuvate-za-vizuelno-podolgi-noze-04.jpg

5. Комбинезоните се добар начин да ги споите торзото и нозете во една подолга целина.

10-trikovi-koi-treba-da-gi-koristite-koga-se-oblekuvate-za-vizuelno-podolgi-noze-05.jpg

6. Асиметричните фустани прават нозете да делуваат подолги.

10-trikovi-koi-treba-da-gi-koristite-koga-se-oblekuvate-za-vizuelno-podolgi-noze-06.jpg

7. Носењето на „голи“ чевли или чевли во идентична боја како панталоните, исто така ви додаваат на висина.

10-trikovi-koi-treba-da-gi-koristite-koga-se-oblekuvate-za-vizuelno-podolgi-noze-07.jpg

8. Прешироките панталони непотребно ве скратуваат. Бирајте тесни модели.

10-trikovi-koi-treba-da-gi-koristite-koga-se-oblekuvate-za-vizuelno-podolgi-noze-08.jpg

9. Но, кога се работи за „машки“ фармерки, горенаведеното правило не важи.

10-trikovi-koi-treba-da-gi-koristite-koga-se-oblekuvate-za-vizuelno-podolgi-noze-09.jpg

10. Кратките јакнички се подобар избор кога сакате долниот дел од телото да делува поиздолжен.

10-trikovi-koi-treba-da-gi-koristite-koga-se-oblekuvate-za-vizuelno-podolgi-noze-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Машки“ панталони, кошули и јакни – Младите трендсетерки сè почесто негуваат андрогин стил (фото) Машките парчиња облека, како широки панталони и големи јакни, повеќе не се само ...
Премногу класични детали наеднаш и уште 6 модни навики кои ви додаваат години на изгледот Носењето високи чорапи со патики дава малку ретро изглед. Помладешки е патиките ...
Најпознатите модни додатоци на сите времиња – колку од нив поседувате? Од бисери на Коко Шанел до омилените чевли „Маноло Бланик“ на Кери Бредшо, не по...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg