10 стилски трикови со кои во зима ќе изгледате секогаш дотерано

Ниските температури не мора да значат мотање во најдебелата облека, без притоа да изгледате средено и дотерано.

10-stilski-trikovi-so-koi-vo-zima-ke-izgledate-sekogas-doterano-001.jpg

Ако внимателно ги следите овие 10 совети, со најобичните парчиња облека ќе изгледате спектакуларно цела зима:

1. Носете чизми и капут во иста боја.

10-stilski-trikovi-so-koi-vo-zima-ke-izgledate-sekogas-doterano-01.jpg

2. Комбинирајте хулахопки во боја како чевлите.

10-stilski-trikovi-so-koi-vo-zima-ke-izgledate-sekogas-doterano-02.jpg

3. Додадете волуменозен шал.

10-stilski-trikovi-so-koi-vo-zima-ke-izgledate-sekogas-doterano-03.jpg

4. Носете џемпери со висока ролка.

10-stilski-trikovi-so-koi-vo-zima-ke-izgledate-sekogas-doterano-04.jpg

5. Јакната нека биде со матиран финиш.

10-stilski-trikovi-so-koi-vo-zima-ke-izgledate-sekogas-doterano-05.jpg

6. Слободно поиграјте си со светла јакна.

10-stilski-trikovi-so-koi-vo-zima-ke-izgledate-sekogas-doterano-06.jpg

7. Додадете уште еден модерен слој – елек.

10-stilski-trikovi-so-koi-vo-zima-ke-izgledate-sekogas-doterano-07.jpg

8. Стуткајте се во топол, долг капут.

10-stilski-trikovi-so-koi-vo-zima-ke-izgledate-sekogas-doterano-08.jpg

9. Украсете ја јакната со ремен.

10-stilski-trikovi-so-koi-vo-zima-ke-izgledate-sekogas-doterano-09.jpg

10. Носете топли чизми со масивна гума.

10-stilski-trikovi-so-koi-vo-zima-ke-izgledate-sekogas-doterano-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...
„Бело злато“ – новата боја на коса што ги освои славните девојки (фото) За да ја добие новата фризура во боја на бело злато Ким Кардашијан поминала 14 ч...
10 грешки во носењето и грижата за облеката (кои речиси сите ги правиме, а ја оштетуваат облеката) Грешка: Лененета облека ја пеглате кога е сосема сува – ленот е материјал кој е ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg