Фит и на 61 година: Модниот стил на Владо Јаневски низ фотографии

Нашата поп икона внимава на својот изглед, дури и на најситните детали, а неретко има навика да направи и храбри модни избори, како на еден настап во Скопје каде се појави со кошула со навистина впечатлив дезен и масивни прстени.

fit-i-na-61-godina-modniot-stil-na-vlado-janevski-niz-fotografii-01.jpg

Владо Јаневски периодов е актуелен е со гостувањата во емисиите „Живот со стил“ и „Еден на еден“. На фотографиите направени во овие пригоди и објавени на социјалните мрежи тој изгледа младешки и фит и на 61 година.

Секогаш со внимателно избрани стајлинзи, Владо обрнува големо внимание на изгледот.

На настапите знае да се појави и со храбри модни избори од типот на кошули со впечатливи дезени, масивни прстени и ремени.

Модниот стил на Владо Јаневски низ фотографии:

Постари фотографии од Владо Јаневски:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Бело злато“ – новата боја на коса што ги освои славните девојки (фото) За да ја добие новата фризура во боја на бело злато Ким Кардашијан поминала 14 ч...
9 модни тајни на Французинките со кои изгледаат стилски, дури и во зима со куп облека Носат капут со поголем број,  не се откажуваат од белите панталони и во зим...
„Имам 18 години, слушам рок и не сакам модерна облека – ауфитите ми се како од 70-тите“ „Немам проблем со модерната облека, само сметам дека луѓето треба да го носат то...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg