Џулија Робертс во „Убава жена“ и уште 9 филмски хероини кои ја покажаа моќта на црвениот фустан (фото)

Што го прави црвениот фустан толку привлечен? Без разлика дали го гледаме на модните писти, на црвениот тепих или во култен филм, црвениот фустан е симбол на сексапил, моќ и доминација.

filmski-heroini-koi-ja-pokazaa-mokjta-na-crveniot-fustan-01.jpg

Кои актерки совршено добро ја завршија филмската задача во заводлив црвен фустан и оставија сцени за паметење?

Мерилин Монро и Џејн Расел во Gentlemen Prefer Blondes

filmski-heroini-koi-ja-pokazaa-mokjta-na-crveniot-fustan (1).jpg

Грејс Кели во Dial M for Murder

filmski-heroini-koi-ja-pokazaa-mokjta-na-crveniot-fustan (2).jpg

Џулија Робертс во Pretty Woman

filmski-heroini-koi-ja-pokazaa-mokjta-na-crveniot-fustan (3).jpg

Алиша Силверстоун во Clueless

filmski-heroini-koi-ja-pokazaa-mokjta-na-crveniot-fustan (4).jpg

Мелани Лорент во Inglourious Basterds

filmski-heroini-koi-ja-pokazaa-mokjta-na-crveniot-fustan (5).jpg

Лејтон Мистер во Gossip Girl

filmski-heroini-koi-ja-pokazaa-mokjta-na-crveniot-fustan (6).jpg

Данај Гурира во Black Panther

filmski-heroini-koi-ja-pokazaa-mokjta-na-crveniot-fustan (7).jpg

Али Вонг во Always Be My Maybe

filmski-heroini-koi-ja-pokazaa-mokjta-na-crveniot-fustan (8).jpg

Ема Стоун во Cruella

filmski-heroini-koi-ja-pokazaa-mokjta-na-crveniot-fustan (9).jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Предлог комбинации со сатенски фустан – совршеното парче облека за топлите летни денови (фото) Фустанот од сатен е совршен за во лето бидејќи речиси и да не го чувствувате на ...
Елеците се нов моден хит за оваа сезона – како да ги комбинирате? (фото) Во деновите кога е многу топло за сако, лесно можете да го замените со елек кој ...
Марама - задолжителен моден додаток за секоја елегантна дама, како да ја носите оваа сезона? (фото) Без разлика дали станува збор за колан, впечатлива чанта или марама, внимателно ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg