Насликана висока мода
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


Насликана висока мода

naslikana-visoka-moda-povekjeCouture е уметност! И веруваме дека би се сложиле со ова. Таа е над сите кризи и рецесии, над сите опсесии од евтините улични брендови во потполно...


...нова паралелна вселена. А, тек кога една уметност инспирира друга...

Модниот илустратор Дејвид Даунтаун е еден од најдобрите и веќе 15 години е ангажиран од "The Financial Times" каде ги скицира couture креациите.

Оваа година истото го направи и за Vogue. Уживајте.

naslikana-visoka-moda-1

naslikana-visoka-moda-2

naslikana-visoka-moda-3

naslikana-visoka-moda-4

naslikana-visoka-moda-5

naslikana-visoka-moda-6

naslikana-visoka-moda-7

naslikana-visoka-moda-8

 

Би можело да ве интересира:

Крзно во боја, аутфит без градник: 5 трендови кои Ријана ги донесе на ... Кога ќе се спомне името на Ријана, не се мисли само на поп ѕвезда, туку и на мод...
12 парчиња облека кои секоја жена треба да ги исфрли од гардероберот Исто како и козметиката, така и облеката си има свој рок на траење. Со текот на ...
Кендал Џенер обвинета дека го „украла“ голиот фустан од Met Gala Меѓу највпечатливо облечените, или соблечените, на Met Gala оваа година дефинити...