Како се носат змиски чизми, без да делуваат нападно и кич? (фото)

Змискиот принт на чизмите може да биде причина да бидете осудувани од околината или сите да се воодушеват како сте успеале да ги износите. 

kako-se-nosat-zmiski-cizmi-bez-da-deluvaat-napadno-i-kich-001.jpg

За да биде во втората група, правилата се едноставни:

Носете ги со комплетно црна или монохроматска комбинација во смирени, неутрални тонови.

Може да ги комбинирате со обични фармерки и џемпери, како не би привлекле внимание на невкусен начин.

Комбинацијата со „гола нога“ е ризична, па секогаш е подобро да ги носите со панталони.

Бирајте модели кои немаат превисока штикла и пренападни, силни бои. Исто така, идеално би било доколку се до глуждовите.

Избегнувајте други додатоци со змиски принт или впечатливи детали како светки, принтови, метални додатоци...

Девојките кои успешно ги носат змиските чизми, тоа го прават вака:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...
Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
10 популарни модни трендови кои потекнуваат уште од 1960-тите Знаевте ли дека високите бели чизми, големите очила за сонце и облеката со впеча...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg