Мала висина, „лоши“ нозе: Докази како облеката може да ви ги сокрие (или истакне) маните на телото

Широк струк, мали гради, широки раменици се дел од работите кои славните дами успеваат да ги „прикријат“ со помош на облеката и да креираат илузија на тело со форма на песочен часовник. Кои се нивните модни трикови?

mala-visina-loshi-noze-dokazi-kako-oblekata-mozhe-da-vi-gi-sokrie-ili-istakne-manite-na-teloto-01.jpg

Славните дами имаат цел тим на стилисти зад нив, но понекогаш и на нив им се случува да погрешат, односно да изберат аутфит несоодветен за нивната фигура и со тоа да ги истакнат маните на своето тело.

Трикови од славните дами:

Кира Најтли – има форма на тело „линијар“, па со волумен кај рамениците и колковите создава илузија на песочен часовник.

mala-visina-loshi-noze-dokazi-kako-oblekata-mozhe-da-vi-gi-sokrie-ili-istakne-manite-na-teloto-03.jpg

Скарлет Јохансон – струкот ѝ е речиси со ширина како колковите, па со специјален крој на фустани успева да креира илузија на потенок струк.

mala-visina-loshi-noze-dokazi-kako-oblekata-mozhe-da-vi-gi-sokrie-ili-istakne-manite-na-teloto-04.jpg

Бијонсе – со помош на вториот фустан го трга фокусот од широките колкови и со волуменот во пределот на рамениците прави илузија на фигура на песочен часовник.

mala-visina-loshi-noze-dokazi-kako-oblekata-mozhe-da-vi-gi-sokrie-ili-istakne-manite-na-teloto-02.jpg

Кетрин Зита-Џонс – има форма на тело „јаболко“, па го истенчува струкот со помош на фустан со црн ремен, позициониран на најтенкиот дел од половината.

mala-visina-loshi-noze-dokazi-kako-oblekata-mozhe-da-vi-gi-sokrie-ili-istakne-manite-na-teloto-05.jpg

Уште 4 дами на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 грешки кои прават облеката да изгледа „евтино“ Понекогаш не е важно колку пари ќе вложиме во облеката, ако сепак ги повторуваме...
Бели чизми со голем ѓон – Како девојките го носат хит моделот? (фото) Иако белите чизми знаат да се тешки за комбинирање, посебно во зима, кога облека...
10 грешки во носењето и грижата за облеката (кои речиси сите ги правиме, а ја оштетуваат облеката) Грешка: Лененета облека ја пеглате кога е сосема сува – ленот е материјал кој е ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg