Совршени за променливо време – тренди деловни комбинации со мокасини (фото)

Мокасините се секогаш добар избор за периодот пред пролетта кога времето е постојано променливо и лесно можете да ги вклопите во вашите деловни комбинации.

sovrsheni-za-promenlivo-vreme-trendi-delovni-kombinacii-so-mokasini-foto-01.jpg

Пред почетокот на секоја пролет сме соочени со мошне променливо време, па може да биде вистински предизвик да избереме комбинација во која ќе се чувствуваме удобно.

Овие чевли се удобни, изгледаат навистина добро и лесно можете да ги комбинирате со скоро сите деловни парчиња.

Мокасините стојат одлично со фармерки, но и со костими, фустани и здолништа, а се особено добар избор за минималистички комбинации.

Неколку предлози за деловни комбинации со мокасини:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 модели на чевли кои нема да ни недостасуваат оваа пролет Трендовите врзани за чевлите се менуваат повеќепати годишно, па некогаш е тешко ...
Стилски комбинации за рана есен со кожени модни парчиња (фото) За раните, есенски денови со свежо време, кожената јакна, здолниште и панталони ...
12 ситници во изгледот кои играат улога за впечатокот кој го оставате Облеката во излогот секогаш изгледа беспрекорно, но дури и тоа не значи дека на ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg