Осмелете се да бидете во центарот на вниманието - 10 комбинации на бои изгледаат скапо и луксузно (фото)

Некои бои имаат моќ да зрачат со луксуз, а само паметната комбинација на бои прави облеката да изгледа поскапо. Оние кои никогаш не се плашеле да бидат поразлични, одамна знаат дека постои цела палета на бои кои обезбедуваат моќен изглед.

10-neobicni-kombinacii-na-boi-koi-izgledaat-skapo-i-luksuzno-01.jpg

Вкоренетите ставови дека „црвено и розово“ или „морнарско сино и црно“ воопшто не се компатибилни бои, одамна се во минатото. Во исто време станаа главните трендови што ги обожаваат модните инфлуенсери.

Доколку сакате бои, а не сте сигурни како да ги комбинирате, инспирирајте се од комбинациите подолу кои ќе ви помогнат да изградите уште повпечатлив изглед:

Црвена + кафеава

Темносина + лимета зелена

Сина + кафеава

Светло виолетова + зелена

Розова + светлосина

Портокалова + сива

Црна + зелена

Лаванда + бела

Боја на малина + крем нијанса

Портокалова + зелена

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Безвременски модни парчиња кои треба да ги имате во зимската сезона Кога станува збор за сезонската мода, не мора да ја менуваме целата гардероба за...
6 модни додатоци кои сите ги носеа, но време е да заборавиме на нив (фото) Модните додатоци претставуваат совршен начин да си дозволиме мала доза на луксуз...
„Круша под круша паѓа“ - наследнички на супермоделите од ’90-тите чија убавина ќе ве воодушеви Ќе се согласиме, на „супермодел од деведесеттите“ има навистина посебен шарм. ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg