Готови за 5 минути: Направете шест елегантни фризури со марама (видео)

Оваа сезона вистински хит се витканите фризури, плетенките и секако впечатливите додатоци во косата. Внесете боја во вашата коса со шарени свилени марами и направете елегантна фризура.

gotovi-za-5-minuti-napravete-shest-elegantni-frizuri-so-marami-video-01.jpg

Освен големиот број додатоци, секогаш е хит и стилизирањето на косата со марами, а на социјалните мрежи повеќе кориснички кои објавуваат упатства за фризури, покажаа како елегантно да ја стилизирате косата со марами.

Пунџите и плетенките со марами се добри за оние што имаат подолга коса, но и за оние со поретка коса затоа што ќе им даде поголем волумен. Исто така, марамите може да се искористат наместо венче.

Во продолжение погледнете неколку идеи за стилизирање на косата со марама:

1. Венче од плетенки со марама

@jamielvandenberg Save for summer ☀️💛 #hairstyle #braidedhair #crownbraid #hairaccessories ♬ Forever - Labrinth

2. Коњско опавче со марама

@nichole.ciotti Easy summer hairstyle idea 🌵☀️ #hair #hairstyle #hairtutorial #hairtok ♬ favorite crime - Olivia Rodrigo

3. Венче од марама

@kirstenzellers 2 fave ways to tie my scarf as a headband 🌙 #tutorials #summervibes #ootd ♬ Little Bitty Pretty One - Thurston Harris

4. Елегантна пунџа со марама

@beautybystephaniemihaila ✨Scarf Bun tutorial✨ #scarfbun #scarfbuntutorial #easyhairstyles #messybunvibes #hairstyles ♬ Little Bitty Pretty One - Thurston Harris

5. Растурена пунџа со марама

@diyhairschool #bunhack #diyhairschool #thinhair #HackToSchoolWithRogers ♬ A-O-K - Tai Verdes

6. Пунџа од плетенки со марама

@laineymariebeauty Scarf bun! Perfect summer style #hairscarf #scarfbun #messybun #hairtutorial #summerhairstyles #DontSpillChallenge #topknot #tiktokhair #easybun ♬ Man! I Feel Like A Woman! - Shania Twain

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модели на фустани кои ќе бидат хит оваа есен 2022 (ќе ги гледаме насекаде) Мммм, топлите плетени миди фустани и фустаните дуксери ќе ви дадат топлина и удо...
10 мали грешки со кои несвесно го уништувате вашиот изглед Поради големите капи, блузоните не изгледаат добро со пуштена коса и препорачлив...
Елеците се нов моден хит за оваа сезона – како да ги комбинирате? (фото) Во деновите кога е многу топло за сако, лесно можете да го замените со елек кој ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg