Избегнувајте блузи со широки ракави и уште 7 модни совети за девојки со пошироки раце и рамена

Ракавите од тантела и блузите без прерамки во комбинација со впечатлив накит секогаш се добар избор.

izbegnuvajte-bluzi-so-shiroki-rakavi-i-ushte-7-modni-soveti-za-devojki-so-poshiroki-race-i-ramena---01.jpg

Бидејќи сите имаме различно тело, не можеме да очекуваме да изгледаме добро во секоја облека. Додека некои парчиња им стојат подобро на девојки со облини, други се подобар избор за слаби девојки.

Кога одбирате облека, најважното е вие да се чувствувате удобно и убаво во неа и, секако, да ги нагласите атрибутите што вам најмногу ви се допаѓаат.

Важно е да знаете дека нема потреба да криете некој дел од телото. Единствено, треба да земете предвид некои ситници, како крој на здолниште или должина на ракави, кои би изгледале најдобро на вашето тело.

Ако имате пошироки раце и рамена, тогаш сигурно ќе ви се најдат следниве модни совети:

Нема да погрешите со долги ракави од тантела

Блузите со долги ракави од тантела изгледаат елегантно и бидејќи се погодни и за потопло време, некогаш се и подобар избор од блузите без ракави.

izbuegnuvajte-bluzi-so-shiroki-rakavi-i-ushte-7-modni-soveti-za-devojki-so-poshiroki-race-i-ramena-02.jpg

Избегнувајте маички со кратки и широки ракави

Широките ракави само ќе направат вашите рамена и раце да изгледаат пошироко.

Многу подобро ќе ви стојат маички со тесни ракави.

izbuegnuvajte-bluzi-so-shiroki-rakavi-i-ushte-7-modni-soveti-za-devojki-so-poshiroki-race-i-ramena-03.jpg

Дајте им предност на блузите со широки прерамки

Широките прерамки создаваат добра рамнотежа, па се одличен избор ако имате пошироки рамена и раце.

izbuegnuvajte-bluzi-so-shiroki-rakavi-i-ushte-7-modni-soveti-za-devojki-so-poshiroki-race-i-ramena-04.jpg

Наместо со долги, носете блузи со ¾ ракави

Блузите и кошулите со ¾ ракави им стојат беспрекорно на девојките со широки раце и рамена, особено ако имаат поотворена јака.

izbuegnuvajte-bluzi-so-shiroki-rakavi-i-ushte-7-modni-soveti-za-devojki-so-poshiroki-race-i-ramena-05.jpg

Не плашете се да облечете блуза без рамки

Фустаните и блузите без прерамки исто така им стојат одлично на девојките со широки раце.

Ќе изгледате уште подобро ако ги искомбинирате со впечатливи обетки или ланче.

Од друга страна, избегнувајте ги блузите со многу широки ракави и карнери.

izbuegnuvajte-bluzi-so-shiroki-rakavi-i-ushte-7-modni-soveti-za-devojki-so-poshiroki-race-i-ramena-06.jpg

Искористете ја моќта на накитот

Впечатливиот накит ќе изгледа одлично не само со блузите без прерамки, туку и со парчиња како кошули и блузи со долги ракави.

izbuegnuvajte-bluzi-so-shiroki-rakavi-i-ushte-7-modni-soveti-za-devojki-so-poshiroki-race-i-ramena-07.jpg

Асиметричните блузи се одличен избор

Овие блузи им стојат добро на скоро сите, па слободно вметнете ги во вашите комбинации.

izbuegnuvajte-bluzi-so-shiroki-rakavi-i-ushte-7-modni-soveti-za-devojki-so-poshiroki-race-i-ramena-08.jpg

Дајте им предност на блузите со „V“ израз

Овие блузи го истакнуваат деколтето и се одлични за девојки со пошироки раце.

izbuegnuvajte-bluzi-so-shiroki-rakavi-i-ushte-7-modni-soveti-za-devojki-so-poshiroki-race-i-ramena-09.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како стојат истите модни парчиња на слаба девојка vs. на девојка со облини (фото) Тие изгледаат сосема поинаку, но изгледаат подеднакво привлечно во истите модни ...
Мала висина, „лоши“ нозе: Докази како облеката може да ви ги сокрие (или истакне) маните на телото Широк струк, мали гради, широки раменици се дел од работите кои славните дами ус...
8 фото-споредби кои покажуваат зошто треба да ја одбирате облеката според типот на вашето тело Додека девојките со мали гради и тесни рамена изгледаат добро со маичка со тенки...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg