Елеците се нов моден хит за оваа сезона – како да ги комбинирате? (фото)

Во деновите кога е многу топло за сако, лесно можете да го замените со елек кој можете да го комбинирате со истите парчиња како и сакото.

elecite-se-nov-moden-hit-za-ovaa-sezona-kako-da-gi-kombinirate-foto-01.jpg

Кога станува збор за деловни комбинации, ништо не може да го замени сакото. Ова парче облека изгледа одлично со штикли, балетанки и патики.

Но, кога времето е потопло, веројатно нема да бидете расположени за сако за долги ракави, па сигурно ќе ви се допадне новиот моден хит – елек.

Елекот изгледа многу добро во комбинација со кошула по долги ракави или маица, а подолгите модели може да се носат и како фустан. 

Неколку предлог комбинации со елек:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модели на фустани кои ќе бидат хит оваа есен 2022 (ќе ги гледаме насекаде) Мммм, топлите плетени миди фустани и фустаните дуксери ќе ви дадат топлина и удо...
Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...
Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg