Тул, светки: 10 славни дами кои со парчиња со ретро шмек успеале да изгледаат тренди

Џенифер Лопез – краток фустан од тантела, Кристен Стјуарт – диско светкава наметка и уште 8 стајлинзи од овој тип.

tul-svetki-10-slavni-dami-koi-so-parchinja-so-retro-shmek-uspeale-da-izgledaat-trendi-01.jpg

Многу славни дами се држат строго до модните трендови, но многу од нив формираат и свој уникатен стил и не се плашат да носат дури и работи со ретро шмек и повторно да изгледаат тренди.

Кои славни дами се појавиле во такви изданија:

Џенифер Лопез – краток фустан од тантела

tul-svetki-10-slavni-dami-koi-so-parchinja-so-retro-shmek-uspeale-da-izgledaat-trendi-02.jpg

Кристен Стјуарт – диско светкава наметка

tul-svetki-10-slavni-dami-koi-so-parchinja-so-retro-shmek-uspeale-da-izgledaat-trendi-03.jpg

Кети Пери – змиски дезен

tul-svetki-10-slavni-dami-koi-so-parchinja-so-retro-shmek-uspeale-da-izgledaat-trendi-04.jpg

Ема Вотсон – фустан со тул

tul-svetki-10-slavni-dami-koi-so-parchinja-so-retro-shmek-uspeale-da-izgledaat-trendi-05.jpg

Селена Гомез – масивни обетки кругови

tul-svetki-10-slavni-dami-koi-so-parchinja-so-retro-shmek-uspeale-da-izgledaat-trendi-06.jpg

Уште 5 дами на следната страна...Би можело да ве интересира:

Mодели на чевли кои изгледаат одлично на Инстаграм, но не се практични во реалноста Легендарните штикли со црвен ѓон на Louboutin се едни од најпосакуваните и денес...
Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
9 модни тајни на Французинките со кои изгледаат стилски, дури и во зима со куп облека Носат капут со поголем број,  не се откажуваат од белите панталони и во зим...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg