13 модни трикови со кои Џеј Ло на 52 години е секси и неодолива (секогаш и секаде)

Често носи креации со голи раменици – и на овој начин изгледа нежно и женствено, плус ги балансира пропорциите на своето тело со форма на крушка.

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-01.jpg

Џенифер Лопез има 52 години и изгледа неверојатно. Покрај вежбањето и грижата за себе, за младешкиот и секси изглед придонесуваат и модните трикови кои ги користи.

Таа дефинитивно знае да го привлече вниманието.

Модните трикови на Џеј Ло:

Носи чизми над колената – кои визуелно ѝ ги издолжуваат нозете и ѝ додаваат сантиметри во висина.

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-02.jpg

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-03.jpg

Речиси секој аутфит го надполонува со впечатливи обетки – и на тој начин го истакнува лицето.

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-04.jpg

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-05.jpg

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-06.jpg

Често носи кроп топ модели – покрај тоа што ја истакнува својата фит линија, изгледа ѝ младешки.

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-08.jpg

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-07.jpg

Храбро носи монохроматски аутфити, мудро комбинирајќи материјали и текстори – ѝ даваат екстравагантен изглед.

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-09.jpg

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-10.jpg

Сака дамски изглед со крем нијанси – знае дека овие тонови совршено ѝ го истакнуваат тенот.

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-11.jpg

Ја користи моќта на високата пунџа – за младешки изглед.

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-12.jpg

Не се плаши да носи светки, колку повеќе толку подобро – знае како да се истакне во толпата.

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-13.jpg

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-14.jpg

13-modni-trikovi-so-koi-djej-lo-na-52-godini-e-seksi-i-neodoliva-15.jpg

Уште 6 модни трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

11 модни трендови кои сега се „ИН“, но во иднина можно е да им се смееме Вреќести панталони и фармерки, бициклистички со сако се само дел од актуелните т...
5 модни гревови кои прават секоја жена да изгледа кич (4-иот е најголем) Моден грев 1: Слепо следење на трендовите. На пример, фармерките со низок струк ...
10 совети при изборот на јакна и капут за тренди изглед во студените денови Мантил направен од кожа или друг впечатлив материјал, наместо од класичен матери...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg