„Бело злато“ – новата боја на коса што ги освои славните девојки (фото)

За да ја добие новата фризура во боја на бело злато Ким Кардашијан поминала 14 часа во боење, а трендот го следат и повеќе други славни девојки. Како изгледаат славните девојки со коса во боја на бело злато?

belo-zlato-novata-boja-na-kosa-shto-gi-osvoi-slavnite-devojki-foto-01.jpg

Во изминатиот период беа популарни смелите бакарни тонови во бојата на косата, а сега овој тренд е заменет со фризури во боја на бело злато.

Станува збор за неутрален, кремаст тон, што е некаде помеѓу „белата“ платинеста боја што беше во тренд во 2016-тата година и типичната „златна“ боја што беше во тренд минатата година.

Предводничка на овој тренд е Ким Кардашијан која за потребите на годинешната Мет Гала стана русокоса, а призна дека процесот на боење на косата траел 14 часа.

Со коса во боја на бело злато се појавија и Џиџи Хадид и Доја Кет.

Погледнете повеќе фотографии во продолжение:

https://www.instagram.com/p/CVWpDDclCtc/?utm_source=ig_web_copy_link

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нежно жолта е бојата на лето 2023 Оваа нијанса на жолта боја е свежа и неутрална, но не е нападна... Таа е идеален...
Најпознатите модни додатоци на сите времиња – колку од нив поседувате? Од бисери на Коко Шанел до омилените чевли „Маноло Бланик“ на Кери Бредшо, не по...
Црвена како цреша – Како Македонките ја носат бојата што е вистински тренд оваа есен? Црвени усни со боја на цреша, црвени нокти, црвени чанти, фустани и чизми… Ова е...
Вреќести парчиња, црвена боја: Облеката што ја носите открива каква личност сте Вреќеста облека - Вие сте дете во душата, сакате да бидете слободни и безгрижни ...
Си заминала од Србија во 90-тите, омажена е за британски бизнисмен – Која е Роксанда Илинчиќ, српска... „Кон крајот на 90-тите години немаше греење, па на факултет одев со шише топла в...
Топ 5 трендови од модните писти за 2023-та XXL парчињата облека повторно ќе биде ИН, но кои се новите трендови за 2023?Модн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg