Секси летен тренд – „исечени“ модни парчиња (фото)

Модните комбинации со т.н. „исечени“ делови можеби ни беа шокантни пред неколку сезони. Но, овие парчиња облека докажаа дека имаат подолгорочна модна агенда отколку што првично им се даде заслуга.

Seksi-leten-trend-isecheni-modni-parcinja-01.jpg

Комбинациите на облека со „исечени“ делови делуваат моќно, секси и дефинитивно, уште еднаш, се хит за летната сезона. Доколку се чувствувате моќно и самоуверено, време е за модна комбинација со делови коишто „недостасуваат“ од истата:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...
Модна инспирација: Дел од девојките и жените од Македонија со најдобар моден стил (фото) Од тренди комбинациите на Милена Танаскоска до безвременските комбинации на Алек...
7 модни парчиња кои е добро да ги купите (половина) број поголеми Кошула – може изгледа добро на вас додека ја пробувате застанати во гардеробата,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg