Атрактивен српски кошаркар е еден од најстилските мажи во регионот (фото)

Висок 190 сантиметри, со истакнати вилични коски, изјавајно тело и совршен моден стил, запознајте го кошаркарот Нино Челебиќ... Еден од најсексапилните спортисти во регионот.

atraktiven-srpski-kosharkar-e-eden-od-najstilskite-mazhi-vo-regionot-foto-01.jpg

Нино е српско-црногорски кошаркар, роден во Белград во 1991 година, висок 190 сантиметри и има играно за низа клубови како хрватски, германски, бразилски, а сега игра за српскиот кошаркарски клуб Борац Земун.

Тој беше во врска со српската пејачка Теодора Џехверовиќ и сега постојано кружат гласини дали се сè уште заедно, но токму таа во голема мерка влијаеше на градење на неговиот моден стил.

Како една од регионалните ѕвезди со најмногу следбеници (1.3 милиони), Теодора дефинитивно му помогна на Нино со креирањето содржина на Инстаграм.

Прочитајте и Teтоважа меѓу градите, 1 милион следбеници на Инстаграм: Теодора Џехверовиќ - најпровокативната млада српска ѕвезда

Дел од неговите одлични фотки:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Папарацо фотки на македонски Инстаграм профил: Уличната мода во Скопје Уличната мода во нашиот главен град низ објективот на Инстаграм профилот „Скопја...
Кроп-топот од ZARА so 3D цветови на градите е хит за лето 2022 – само храбрите девојки знаат да го н... Чини 2.290 денари и е само за храбри девојки - како да го носите ZARA кроп-топот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg