Атрактивен српски кошаркар е еден од најстилските мажи во регионот (фото)

Висок 190 сантиметри, со истакнати вилични коски, изјавајно тело и совршен моден стил, запознајте го кошаркарот Нино Челебиќ... Еден од најсексапилните спортисти во регионот.

atraktiven-srpski-kosharkar-e-eden-od-najstilskite-mazhi-vo-regionot-foto-01.jpg

Нино е српско-црногорски кошаркар, роден во Белград во 1991 година, висок 190 сантиметри и има играно за низа клубови како хрватски, германски, бразилски, а сега игра за српскиот кошаркарски клуб Борац Земун.

Тој беше во врска со српската пејачка Теодора Џехверовиќ и сега постојано кружат гласини дали се сè уште заедно, но токму таа во голема мерка влијаеше на градење на неговиот моден стил.

https://www.instagram.com/p/CeO2-lXq-Ci/?hl=en

Како една од регионалните ѕвезди со најмногу следбеници (1.3 милиони), Теодора дефинитивно му помогна на Нино со креирањето содржина на Инстаграм.

Прочитајте и Teтоважа меѓу градите, 1 милион следбеници на Инстаграм: Теодора Џехверовиќ - најпровокативната млада српска ѕвезда

Дел од неговите одлични фотки:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Ледено сина сенка за очи – Моден тренд што ги освои и македонските дами (фото) Сината сенка за очи е вистински тренд оваа есен. Бојата по која беа препознатлив...
Папарацо фотки на македонски Инстаграм профил: Уличната мода во Скопје Уличната мода во нашиот главен град низ објективот на Инстаграм профилот „Скопја...
Кроп-топот од ZARА so 3D цветови на градите е хит за лето 2022 – само храбрите девојки знаат да го н... Чини 2.290 денари и е само за храбри девојки - како да го носите ZARA кроп-топот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg