Предлог комбинации со сатенски фустан – совршеното парче облека за топлите летни денови (фото)

Фустанот од сатен е совршен за во лето бидејќи речиси и да не го чувствувате на себе, но и бидејќи ќе ви стои одлично без разлика на формата на вашето тело.

predlog-kombinacii-so-satenski-fustan-sovrshenoto-parche-obleka-za-toplite-letni-denovi-foto-01.jpg

Фустанот од сатен беше огромен хит во 90-тите, а изминативе година-две повторно се враќа во мода.

Поради лесниот материјал, но и фактот дека им стои добро на сите девојки и жени без разлика на формата на нивното тело, сатенскиот фустан веќе е фаворит на многумина.

Овие фустани се одличен избор за топлите летни денови бидејќи речиси и да не ги чувствувате на себе, а изгледаат одлично без додавање други парчиња облека или модни додатоци.

Сатенските фустани изгледаат одлично со патики и балетанки за лежерни комбинации, а со штикли лесно можете да ги претворите во парче за вечерно излегување.

За да ја дополните комбинацијата со сатенски фустан, доволна е само чанта, а можете да додадете и минималистички накит.

Како да го носите сатенскиот фустан оваа летна сезона?

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Розови нијанси, диско естетика: 7 клучни машки модни трендови за лето 2022 година Машката мода веќе одамна не е здодевна, а границите се поместуваат од година во ...
Правила и трикови со кои ќе му го продолжите животниот век на костимот за капење (и ќе заштедите пар... Колку често менувате костим за капење? Дали и вам ви се случува по една сезона д...
Кроп-топот од ZARА so 3D цветови на градите е хит за лето 2022 – само храбрите девојки знаат да го н... Чини 2.290 денари и е само за храбри девојки - како да го носите ZARA кроп-топот...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg