11 необични градби пред своето време
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


11 необични градби пред своето време

Со својот необичен дизајн, остри агли, искривени линии и слоеви на стакло, модерната архитектура често изгледа неверојатно.

11-neobicni-gradbi-pred-svoeto-vreme

Некои објекти имаат толку футуристички изглед што се чини дека доаѓаат директно од некој научно-фантастичен филм, иако имаат конвенционална цел како станбени згради, трговски и културни центри, образовни установи...

Ова се 11 необични градби пред своето време!

Cardedeu црква, Ел Салвадор

11-neobicni-gradbi-pred-svoeto-vreme-01


Младински хостел, Шенжен, Кина

11-neobicni-gradbi-pred-svoeto-vreme-02


Hiroshi Senju музеј, Каруизава, Јапонија

11-neobicni-gradbi-pred-svoeto-vreme-03


Фултон Мол, Њујорк

11-neobicni-gradbi-pred-svoeto-vreme-04


Историски музеј, Шангај, Кина

11-neobicni-gradbi-pred-svoeto-vreme-05

Уште 6 градби на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најубавите џакузија и топли кади во светот Од еден до друг крај на светот, сите хотели, ресорти и вили се свесни дека зимно...
Швајцарско селце е новото Сент Мориц – Сон на секој скијач (фото) Цермат, Корчевел, Сент Мориц – места каде најголемите снежни фанатици би сакале ...
Најубавите 10 летни тераси на покрив во Барселона Ситно одбројуваме до почетокот на летото. Збогум пролетни мантилчиња, затворени ...

Најчитани неделава