National Geographic одбра: 21 најубава плажа за 2017-та
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


National Geographic одбра: 21 најубава плажа за 2017-та

Од песок кој светка под сончевите зраци, до кристално чиста вода и драматични бранови, овие плажи беа одбрани за најубави за 2017-та година.

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-001.jpg

Листата на National Geographic изгледа вака:

21. Розова плажа, Санта Круз, Замбоанга, Филипини

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-1.jpeg

20. Sunset Beach, Бранзвик Острови, Северна Каролина

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-2.jpg

19. Corniche Beach, Ла Тесте де Бук, Франција

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-3.jpg

18. Дините Заспана мечка во близина на езерото Мичиген

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-4.jpg

17. Синиот залив, Маурициус

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-5.jpg

16. Морските резерви на Каје , Белизе

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-6.jpg

15. Papakōlea Beach, Хаваи

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-7.jpg

14. Carmel Beach, Калифорнија

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-8.jpg

13. Cannon beach, Орегон

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-9.jpg

12. Lyme Regis beach, Дорсет, Велика Британија

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-10.jpg

11. Bowman's Beach, Санибел, Флорида

national-geographic-odbra-21-najubava-plaza-za-2017-ta-11.jpeg

10-те најубави плажи се на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најубавите плажи во Грција за лето 2017 Грција е позната по тоа што нуди бескраен избор на плажи, а голем дел од нејзини...
Одмор во Порторико – што да посетите? Кога ќе се спомнат Карибите, прво нешто што ни паѓа на ум на сите, се Бахамите и...
Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики Плажите на Ситонија брзо ќе ви станат едни од омилените, бидејќи во главно имаат...