Кога ќе расцветаат лалињата во Холандија, знаете дека дошла пролетта
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Кога ќе расцветаат лалињата во Холандија, знаете дека дошла пролетта

potonete-vo-beskrajnata-ubavina-na-polinjata-od-lalinja-vo-holandija-01.jpg

Ништо не успева да го долови духот на пролетта, така како што успеваат тоа да го направат холандските полиња со лалиња.

А тоа, може да се види и докаже низ фотографиите на холандскиот фотограф Беа Наги.

Преку нив, најубаво може да се види и истражува бескрајната убавина на овие светски познати градини.

Погледнете ги и потонете во фотографиите на бесконечни полиња од лалиња:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Замрзнати водопади, дијамантска плажа, зајдисонце кое трае со часови -... Исланд е истовремено и „земјата на полноќното сонце“ и домот на поларните светла...
Неколку причини за уште повеќе да го сакате морето Морскиот воздух и водата се навистина лек за душата и нема ништо подобро од тоа ...
Пролетта во Фиренца низ Инстаграм фотки Фиренца е градот кој треба да го посетите барем еднаш во животот, а доколку тоа ...