Најубавата скриена плажа на Крит (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Најубавата скриена плажа на Крит (фото)

Добредојдовте на едно мало парче рај на земјата, скриено на Крит.

najubavata-skriena-plaza-na-krit-001.jpg

Се работи за плажата Stefanou Beach, Seitan Limania која со години важи за најубавата скриена плажа на најголемиот грчки остров.

Плажата е тесна и малечка, се наоѓа помеѓу огромни карпи и до неа може да стигнете само ако сте упорни и не се изморувате лесно, бидејќи мора да се искачувате по карпите.

Кога ќе стигнете, пред вас се отвора азурен хоризонт.

Тука ќе сретнете авантуристи кои ги користат карпите како скокалници, но и мирни и спокојни луѓе кои само уживаат во ситниот песок и тиркизна вода.

Вие сами одлучете во која категорија ќе се сместите:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најубавите плажи во Грција за лето 2017 Грција е позната по тоа што нуди бескраен избор на плажи, а голем дел од нејзини...
Топ 10 најубави плажи на Ситонија, вториот крак на Халкидики Плажите на Ситонија брзо ќе ви станат едни од омилените, бидејќи во главно имаат...
9 златни правила на плажите во Грција: Што смеете да правите, а што не... Правилата за однесување на плажа се разликуваат од земја до земја, па така во Гр...

Најчитани неделава