SOS водич за подготвен куфер на следното патување
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


SOS водич за подготвен куфер на следното патување

Полека ни се доближува сезоната за патувања, одмори, летувања и одлично расположение кога можеме да уживаме во проучувањето и истражувањето на нови градови и запознавањето со нови култури.

sos-vodic-za-podgotven-kufer-na-slednoto-patuvanje-01.jpg

Но, кога доаѓа време за пакување речиси секогаш успеваме нешто да заборавиме, а со одреден тип на облека да претераме и да завршиме со преполн куфер од кој ни се чини како да немаме ништо за носење.

Без мака, ние имаме листа која ќе ви ја олесни работата. Не морате да претерувате со облека, а во куферот добро е да имате:

 • Чанта за документите
 • Назнака со вашето име
 • Слушалки
 • Шешир
 • Марама
 • Очила
 • Пешкир за плажа
 • 2 пара сандали
 • Мала чанта за излегување
 • Бикини
 • 3 - 4 класични маички со кратки ракави
 • 2 секојдневни фустани
 • 1 кратка интересна маичка
 • Слип фустан
 • Палацо панталони
 • Кратки панталони
 • Фармерки
 • Мини здолниште
 • Јакна за „секој случај“
 • Рачна торба

sos-vodic-za-podgotven-kufer-na-slednoto-patuvanje-1.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто патувањата во есен се поубави? Многумина ги поврзуваат патувањата со летниот период поради годишните одмори кои...
Најубавите крајбрежни градови На западниот брег на Гренланд, северно од арктичкиот круг, мрачните планини глед...
11 скриени места во светот кои ќе ве воодушеват Нема кој не сака патувања и откривање на нови дестинации кои досега не ги видел....