8 прекрасни плажи во Бугарија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


8 прекрасни плажи во Бугарија

Вообичаено луѓето се скептични кога се работи за летување во Бугарија на Црно Море, бидејќи водата сосема си го оправдува името. Најчесто заматено и со огромни бранови, сепак може да биде одличен избор за сите оние кои посакуваат малку поинаква летна авантура.

8-plazi-za-koi-nema-da-poveruvate-deka-se-vo-Bugarija-01.jpg

По брегот на Црното Море постојат многу скриени бисери и диви плажички на кои може да уживате подалеку од гужвата и хаосот.

Доколку ова лето се најдете во Бугарија, задолжително пронајдете ги следниве 8 прекрасни плажи:

Karadere beach

8-plazi-za-koi-nema-da-poveruvate-deka-se-vo-Bugarija-02.jpg

Shkorpilovtsi Beach

8-plazi-za-koi-nema-da-poveruvate-deka-se-vo-Bugarija-03.jpg

Bolata Beach 

8-plazi-za-koi-nema-da-poveruvate-deka-se-vo-Bugarija-04_copy.jpg

Silistar Beach

8-plazi-za-koi-nema-da-poveruvate-deka-se-vo-Bugarija-05.jpg

Arapya Beach

8-plazi-za-koi-nema-da-poveruvate-deka-se-vo-Bugarija-06.jpg

Maslen nos

8-plazi-za-koi-nema-da-poveruvate-deka-se-vo-Bugarija-07.jpg

Kamen Bryag

8-plazi-za-koi-nema-da-poveruvate-deka-se-vo-Bugarija-08.jpg

Irakli

8-plazi-za-koi-nema-da-poveruvate-deka-se-vo-Bugarija-09.jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 работи кои не смеете да ги правите кога сте во Грција Како и во секоја друга земја, така и во Грција постојат правила кои не смеат да ...
Најдобрите бич-барови во светот за 2017-та Има нешто магично во бич-баровите. Со коктел во рака, песок под нозете, веројатн...
Топ 10 плажи со црн песок Сите сме виделе прекрасни плажи кои ни го oдземаат здивот со својата необична уб...

Најчитани неделава