Доживување на Бахамите: Нуркање и истражување на потонатиот авион на Пабло Ескобар (фото)


Доживување на Бахамите: Нуркање и истражување на потонатиот авион на Пабло Ескобар (фото)

Кога веќе се упатувате на Бахамите, сигурно потонатиот авион на картелот основан од Пабло Ескобар не е првата работа која ќе сакате да ја истражите, но ете, и тоа стана туристичка атракција.

dozivuvanje-na-bahamite-nurkanje-i-istrazuvanje-na-potonatiot-avion-na-pablo-eskobar-001.jpg

Norman's Cay e малиот остров во склоп на Бахамите во чии води е урнат авионот контролиран од Ескобар.

Авионот е под вода од 1980-тите, а припаѓал на Меделин картелот, чиј основач е и Ескобар.

Обидите на оваа тура шверцување на дрога потонале во вода, буквално.

Вљубениците во „мафијашките“ приказни за Пабло Ескобар ќе го сместат ова доживување на својата „bucket“ листа:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Порано биле канибали, денес не смеете да носите очила и шапки: 11 факт... Членовите на владата на Фиџи за некои официјални приеми облекуваат здолништа, а ...
10 плажи во Италија со најчиста вода, каде ќе сакате да го поминете ле... Италија е прекрасна земја која има многу да понуди кога станува збор за шетање, ...
11 правила за безбеден престој на плажа Иако прва асоцијација за плажата е безгрижност, сепак постојат многу ризици на к...

Најчитани неделава