Топ 10 градови за посета во 2019-та, според Lonely Planet
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Топ 10 градови за посета во 2019-та, според Lonely Planet

10 градови успеале да ги исполнат очекувањата на патувачите, па сега се најдоа на листата на Lonely Planet како градови кои мора да ги посетите во текот на 2019-та година.

top-10-gradovi-za-poseta-vo-2019-ta-spored-lonely-planet-01.jpg

Колку ќе успеете да „шкртнете“ од листата оваа година?

1. Копенхаген, Данска

top-10-gradovi-za-poseta-vo-2019-ta-spored-lonely-planet-02.jpg

2. Шенжен, Кина

top-10-gradovi-za-poseta-vo-2019-ta-spored-lonely-planet-03.jpg

3. Нови Сад, Србија

top-10-gradovi-za-poseta-vo-2019-ta-spored-lonely-planet-04.jpg

4. Мајами, САД

top-10-gradovi-za-poseta-vo-2019-ta-spored-lonely-planet-05.jpg

5. Катманду, Непал

top-10-gradovi-za-poseta-vo-2019-ta-spored-lonely-planet-06.jpg

Листата продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Топ 8 места за летување и плажи во околината на Солун Еднодневното патување за шопинг во Солун претворете го во еднодневно или викенд ...
Топ 10 работи кои треба да ги направите ако летово одите на Миконос Каде да јадете добро гиро, во кој бар да се забавувате, на која плажа да се сонч...
Топ 10 најубави плажи во Грција за 2019-та, според TripAdvisor Во исчекување на продолжените викенди, грчките плажи се инспирација за планирање...