15-те најпопуларни ресторани на Инстаграм низ Европа


15-те најпопуларни ресторани на Инстаграм низ Европа

Свесни сме дека привлечните фотографии од оброкот не се секогаш доволни за да се задржи или зголеми клиентелата на еден локал. Токму затоа, рестораните низ Европа се борат да имаат што пооригинален ентериер кој ќе го привлече и задржи окото на посетителот.

15-te-najpopularni-restorani-na-instagram-niz-evropa-001.jpg

Шарени ѕидови, футуристички мебел и други дизајнерски атракции се она што ги издвојува најдобрите ресторани, односно најпопуларните ресторани на Инстаграм, од сите останати.

Поточно, листата изгледа вака:

1. Sketch, Лондон

2. Giardini cafeteria, Венеција

View this post on Instagram

#biennalediarchitettura2016#architecturebiennale

A post shared by | m a r u | (@maru.esposito) on

3. Happy Days Diner, Париз

View this post on Instagram

50'

A post shared by Federica Coccia (@coccii15) on

4. Bananas, Барселона

5. House of Small Wonder, Берлин

6. Caffe Florian, Венеција

7. Habanera, Мадрид

Листата продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

Низ фотки: 20 причини да го посетите Златибор во зима Златибор важи за едно од најбајковитите места во Србија, кое има многу што да по...
Божиќни маркети, ски ресорти и вкусна храна: Што значи да се патува во... Декември и тоа како знае да биде соодветен за патувања. Можеби немаме долги и то...
Топ 16 искуства кои треба да ги доживеете додека патувате низ Европа Европа има многу што да понуди, но кога патувате низ земјите добро е да знаете ш...