Инстаграм разгледници на парот кој заштедил 30.000 долари за да посети 33 земји во 10 месеци
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019
Возач 19-08-2019


Инстаграм разгледници на парот кој заштедил 30.000 долари за да посети 33 земји во 10 месеци

Од Хрватска до Мароко, дечко и девојка продале сè и заштедиле 30.000 долари за да си го финансираат патувањето на кое посетиле 33 земји во 10 месеци.

instagram-razglednici-najubavite-fotki-na-parot-koj-zashtedil-30-000-dolari-za-da-poseti-33-zemji-vo-10-meseci-01.jpg

Николас Лерино и Лаура Кристиано се совршен пар од Аргентина, кои одлучиле да продадат и да се откажат од сè за да патуваат низ светот, а на нивните фотки сите им завидуваат.

Тие ги спакувале своите куфери и тргнале на најдоброто патување во животот, што вклучува авантура низ 33 земји во 10 месеци, без никакви грижи.

Со цел да избегаат од секојдневната рутина и работата од 8-16 часот, тие се договориле секој од нив да заштети по 15.000 долари и да го започнат нивното бегство.

Франција, Италија, Словенија, Хрватска, Романија, Унгарија, Бугарија, Турција, Грција, Египет, Израел, Јордан, Малдиви, Шри Ланка, Индија, Јапонија, Филипини, Индонезија, Сингапур, Малезија, Тајланд, Виетнам, Мијанмар, ОАЕ, Мароко и Шпанија се дел од дестинациите кои се нашле на нивната листа.

Лаура била специјалист за човечки ресурси и танчарка, а Николас, кој претходно работел како адвокат за ова патување вели: „Ги обожававме сите земји кои ги посетивме, но ги издвојувам Египет заради историјата, Мијанмар заради луѓето и Малдивите заради неверојатните плажи, а најубавото нешто што го видовме е изгрејсонцето во Кападокија.“

Николас и Лаура прават неверојатни фотки на прекрасни локации низ светот,  а Инстаграм профилот @vida.de.viajes им е како разгледница.

Погледнете дел од најубавите фотки на 28-годишните Лаура и Николас кои знаат како да уживаат во животот:

https://www.instagram.com/p/BqVJWNJFrkt/

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Најубавите Инстаграм фотки од Амстердам во пролет Амстердам е еден од најубавите градови во Европа кој дефинитивно вреди да се пос...
Најубавите и најмагични предели во Италија (фото) Без разлика дали сте вљубеник во море, планина или магични селца, Италија нуди п...
Инстаграм водич: Места во Берлин на кои ќе направите најубави фотки Од неверојатни архитектонски градби до шаренило од бои по улиците – Берлин е мес...