Инстаграм разгледници од Нафплио - најубавиот град во Грција
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 21-10-2019


Инстаграм разгледници од Нафплио - најубавиот град во Грција

Нафплио, иако не е екстремно популарен помеѓу туристите како што се летните гратчиња на краците во Грција, сепак веќе неколку години наназад важи за најубав грчки град.

instagram-razglednici-od-nafpilio-najubaviot-grad-vo-grcija-001.jpg

Низ многу анкети, истражувања и изјави, оние кои го посетиле, го ставаат на врвот на листата од сите грчки места.

Архитектурата е мешавина од повеќе култури, а духот на уличките, фасадите и кафулињата среде улица е неповторлив.

На Инстаграм има еден тон фотки кои сликовито ни прикажуваат зошто токму Нафпилио е новото местенце кое треба да го истражите во следна прилика:

https://www.instagram.com/p/BtguiaZnCCG/

https://www.instagram.com/p/BtdyCU_Fhna/

https://www.instagram.com/p/Btdx8helIoA/

Продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

Инстаграм водич: Места во Берлин на кои ќе направите најубави фотки Од неверојатни архитектонски градби до шаренило од бои по улиците – Берлин е мес...
Инстаграм бајка и неверојатно искуство - 12 европски градови кои вреди... Топлите, пролетни денови предизвикуваат желба за патување и авантури низ нови, н...
Европски градови кои се најубави во есен Есента само што не нè прегрнала со двете раце. Сонцето полека полека престанува ...