Места низ светот каде може да уживате во пролетна глетка со расцутани цвеќиња

Полиња со лалиња, рози и лаванди – има ли поубава глетка во пролет од оваа?

mesta-niz-svetot-kade-mozhe-da-uzhivate-vo-proletna-gletka-so-rascutani-cvekjinja-01.jpg

Некои места во светот се преполни со полиња каде може да го гледате цутањето на цвеќињата, па ако сте љубител на цвеќиња, вреди некогаш да ги посетите.

Од Мароко до Холандија – има многу прекрасни места каде може да уживате во глетката на уникатните цветни региони и градини, но не смее да ги пропуштите и цветните фестивали.

Погледнете кои се местата низ светот каде пролетта е најубава и исполнета со цвеќиња:

Медељин, Колумбија

mesta-niz-svetot-kade-mozhe-da-uzhivate-vo-proletna-gletka-so-rascutani-cvekjinja-02.jpg

Фурано, Јапонија

mesta-niz-svetot-kade-mozhe-da-uzhivate-vo-proletna-gletka-so-rascutani-cvekjinja-03.jpg

Маракеш, Мароко

mesta-niz-svetot-kade-mozhe-da-uzhivate-vo-proletna-gletka-so-rascutani-cvekjinja-04.jpg

Кејп Флорал, Јужна Африка

mesta-niz-svetot-kade-mozhe-da-uzhivate-vo-proletna-gletka-so-rascutani-cvekjinja-05.jpg

Кекенхоф, Холандија

mesta-niz-svetot-kade-mozhe-da-uzhivate-vo-proletna-gletka-so-rascutani-cvekjinja-06.jpg

Тоскана, Италија

mesta-niz-svetot-kade-mozhe-da-uzhivate-vo-proletna-gletka-so-rascutani-cvekjinja-07.jpg

Чианг Маи, Тајланд

mesta-niz-svetot-kade-mozhe-da-uzhivate-vo-proletna-gletka-so-rascutani-cvekjinja-08.jpg

Мајнау, Германија

mesta-niz-svetot-kade-mozhe-da-uzhivate-vo-proletna-gletka-so-rascutani-cvekjinja-09.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Низ објективот на Евгениј Хоуп: „Македонија ја заменив за Малдиви на неколку месеци – подводниот све... „Кога скокнав во вода и се завртев имаше над триесеттина ајкули кои се бореа да ...
„Сум посетил многу скриени убавини низ Македонија, а ова се местата на кои секогаш се навраќам“ Кога некое место ќе ти се прилепи за срце, тоа останува да живее во тебе за цел ...
5 места во Истанбул за совршени Инстаграм фотки – мора да ги посетите По цена од околу 400 денари, можете да си направите професионална фотосесија во ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg