Скриеното островче во Грција кое го нарекуваат „грчки Хаваи“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Скриеното островче во Грција кое го нарекуваат „грчки Хаваи“

Никој не знае како точно изгледа летниот рај, но ако мора да го опишеме, сигурно би го споредиле со скриеното грчко островче Хриси.

skrienoto-ostrovce-vo-grcija-koe-go-narekuvaat-grcki-havai-001.jpg

Ако ова лето имате намера да патувате до Крит, искористете ја приликата  да ги посетите грчките Хаваи.

Речиси и да не постои помало островче во Грција кое е складиште на толку природни убавини и егзотика.

https://www.instagram.com/p/BlVEWXRlMB2/

На островот Хриси не можете да се сместите, бидејќи е ненаселен, па таму ќе најдете само малечко барче и лежалки за еднодневен престој.

До островчето може да се дојде со бротче од Крит, а еднодневен излет чини околу 50-60 евра.

Какви убавини се кријат на грчките Хаваи:

View this post on Instagram

crete throwback #tbt

A post shared by chiara santoro (@santonove) on

View this post on Instagram

Καλό μεσημέρι σε όλους 🌴🌴🌴

A post shared by Nicolas Costa (@nicolascostastyle) on

View this post on Instagram

I miss this so much 🐚🌴 #crete

A post shared by Anouck 🕊 (@anouckrombaut) on

https://www.instagram.com/p/B0N0uVHFnJn/

View this post on Instagram

#crystal #clear #sea #water #greece #summer

A post shared by Pol Efraimoglou (@polyvios_ef) on

View this post on Instagram

🤙

A post shared by Greek Getaway™ (@greek.getaway) on

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Топ 10 работи кои треба да ги направите ако летово одите на Миконос Каде да јадете добро гиро, во кој бар да се забавувате, на која плажа да се сонч...
7-те најубави плажи во Охрид и околината Охридското Езеро е нешто што најдобро би се опишало како „светско, а наше.“ Со ц...
Скриен рај во Италија – термални извори кои сите сакаме да ги посетиме... Недалеку од селото Сатурња во Тоскана, се наоѓа скриен природен рај – бања со те...