Божиќна магија во градот од бајките - Колмар низ Инстаграм фотки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Божиќна магија во градот од бајките - Колмар низ Инстаграм фотки

Кога ќе се спомне божиќна магија, на многумина паметот им оди кон Колмар – град кој е како излезен од бајките и мора да го посетите во празничната сезона.

bozhikjna-magija-vo-gradot-od-bajkite-kolmar-niz-instagram-fotki-01.jpg

Новогодишните елки, светилките во сите бои и сите останати украси прават неодолива атмосфера во секој град за време на празниците.

Сепак, францускиот град Колмар, е бајковит сам по себе со прекрасните градби и бои, а во празничната сезона е едно од најубавите места каде вистински може да се почувствува божиќната магија.

Ако се двоумите – Инстаграм фотките ќе ве натераат Колмар да ви биде прв на листа за посета:

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Копаоник се претвори во зимска идила – најубавите фотки од првиот снег Снежна покривка конечно се распосла низ Копаоник, а инстаграмџиите не пропуштија...
Низ фотки: 20 причини да го посетите Златибор во зима Златибор важи за едно од најбајковитите места во Србија, кое има многу што да по...
Инстаграм водич: Места во Берлин на кои ќе направите најубави фотки Од неверојатни архитектонски градби до шаренило од бои по улиците – Берлин е мес...