Најубавите 8 дестинации за љубителите на снегот и зимската магија (фото)


Најубавите 8 дестинации за љубителите на снегот и зимската магија (фото)

Дури и да не сте љубители на зимата и нејзината магија, доколку отпатувате на некоја од следните дестинации, бидете сигурни дека ќе успеат да го стопат вашето ледено срце.

Najubavite-8-destinacii-za-ljubitelite-na-snegot-01.jpg

Доколку пак сте од оние кои се вљубени во последното годишно време, снегот и ниските температури, а немате идеја каде да отпатувате, ние ги имате вистинските 8 предлози за вас.

Од Америка, преку Европа до Азија, за каде ќе го спакувате куферот?

Алта Бадиа – Италија

Нагано – Јапонија

Салцбург – Австрија

Баварија – Германија

Аспен – Колорадо

Кируна – Шведска

Рејкјавик – Исланд

Прага – Чешка

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3 дестинации што треба да ги посетите во зимските месеци Зимските месеци, особено јануари и февруари, се време кога многумина од нас се о...
8 дестинации идеални за пролетно патување со пријателките Нема подобар начин за полнење батерии и собирање искуства од патувања со пријате...
Фото разгледници на две деца кои со родителите посетиле преку 70 земји низ светот пред да наполнат 4... 34-годишна мајка на две мали деца открива дека тие заедно имаат посетено преку 5...